WEBOO BLOGUJE!

 
 

Fakt NEpovedený CopyCampH1

Napsal(a)  Filip Bartoš

Kino či divadlo Dlabačov, to bylo útočištěm letošního CopyCampu, který uspořádali borci a borky z HáJedničky. Nebylo to vyloženě o tom, jak se ze dne na den stát profi copywriterem, ale marketingový tým Weboo ve složení Majka, Míša, Petra a Filip se přijel do Prahy "nakopat" novinkami ze světa online marketingu. A jaké to bylo? Jedním slovem NEpovedené!

 

Jelikože jsme až na druhé koleji, tak nebudu přepisovat, co všechno nepovedeného přednášeli Pavel Ungr, Janek Rubeš, Luboš Květ a jiná esa. To si můžete přečíst v reportu Pavla Tlapáka. Nebo stačí naťukat do jakékoliv sítě hashtag #copycamph1, a je to.

Já vám radši řeknu, co se fakt NEpovedlo! Protože tajemného hejtu není v internetových vodách nikdy dost!

 

1. Intro

Normálně někam přijdeš, půhodiny hledáš v mailu vstupenku, která se ti nechce načíst na zpomalených datech a nervózni lidi za tebou už netrpělivě stepují. Tady jsme přišli, ohlásili jméno a v mžiku sekundy se z nás stal ověšený vánoční stromek. Dárková taška s propiskou, diář, placka "I Love Copy", voucher se slevou na kurz, a k tomu nové číslo magazínu Reportér. No do pekla, taková "customer care nálož" hned z kraje?! To se fakt NEpovedlo - kdyby se to povedlo, odcházíme v klidu, takto jsme odcházeli se slzami v očích!

vysačka CopyCamp

 

2. Flow a délka přednášek

Postupné krmení těmi správnými lidmi, tak akorátní čas přednášejícího a pauzy, když se ti "zrovna chtělo". Už jsme si chtěli zahejtovat, že máme hlad, že jsme unavení, nebo že to nebavilo, ale zase nic! Vše pečlivě naplánované a žádné bláznění. To se fakt NEpovedlo - kdyby se to povedlo, odcházíme v klidu, takto jsme odcházeli se slzami v očích!

 

3. Něco do "břůška"

Řízky v chlebu s okurkem od maminky s sebou plnily tentokrát úlohu saní v létě. Po celý den free kafe a čaj včetně vody, jakože OK. Obídek ve stylu milion chuťově vymazlených baget, kterých bylo tolik, že by je nesnědl ani Pavel Novotný, hmm. A k tomu odpolední siesta se světlými i tmavými muffinkami + pocukrovanými koláčky? Proč?! Jak se u nás říká, nejen "duša byla v péří", ale "aj břůško si přišlo na své". To se fakt NEpovedlo - kdyby se to povedlo, odcházíme v klidu, takto jsme odcházeli se slzami v očích!

Bageterie Boulevard

Foto: FB CopyCamp

4. Interaktivita

Chvilku nás teda zadek ze sezení bolel, ale i na to měli organizátoři řešení. 2 free workshopy na téma "improvizace" a "krizová komunikace" oživily přednáškový blok. Soutěž o nejoblíbenější tweet pak zaměstnala téměř každého v sálu, a třešničkou na dortu byl jednoduchý task - čekat na heslo a vyzvednout si vínečko zdarma. To se fakt NEpovedlo - kdyby se to povedlo, odcházíme v klidu, takto jsme odcházeli se slzami v očích!

Majka a Peťa

 

5. Závěr 

Čekali jsme "wild animal" afterparty, místo toho jsme dostali pohodové chill posezení a poklábosení s kolegy, známými i konkurenty. Již výše zmíněné víno a precizně natočená Plznička byli pravou rukou v zakončení této skvělé akce. To se fakt NEpovedlo - kdyby se to povedlo, odcházíme v klidu, takto jsme odcházeli se slzami v očích!

 

Takže jestli někdo píše, tvítuje či instagramuje, že se CopyCamp 2016 jen "povedl", tak kecá! My jsme totiž odjížděli plní sluníčka v duši, radosti a tak trochu smutku, protože nás odjezd vlaku zatáhl za ruku od baru. To jsme obrečeli. Ano. Místo tradičního "Maminko, já chci domů" nám v hlavách bzučelo "Mamíííí, já ještě nechcííí". 

 

Plechová kavalerie ze Zlína, jak jsem pojmenoval naší výpravu tedy oznamuje, že příště přijede ráda zas!

Filip Bartoš

Nejsem normální copywriter, spíše něco jako KOPYwriter. Miluji totiž přímé kopy na branku. Jak ve fotbale, tak v online marketingu. A většinou je z toho gól.

Joomla SEF URLs by Artio